Op. Dr. Kemal HÜKMEN

Kadın Hastalıkları & Doğum Uzmanı

OP. DR. KEMAL HÜKMEN 'den RANDEVU Almak için TIKLAYINIZ.

Gebelik kategorisinde

merhabalar bugün yazmıştım şimdi daha detaylı yazmak istiyorum. ilişkiden sonra 3 ay boyunca kanamam oldu acaba yerleşme kanaması mıdır? normalde 5 gün sürerdi 3 seferdir 3. günde kesiliyor son 2 gün birkaç kere pembelik geliyor minik şekilde ama ilk 3 gün parlak kırmızı idrara karışan 4-5 ped değiştirdiğim hatta sonuncusunda kıyafetime geçen bir kanamaydı bunlar yerleşme kanaması mıdır eğer değilse stresten adet azalması yaşamış olabilir miyim?

Kan testi yaptırın demişsiniz. ben ilişkiden sonra çok kez idrar testi yaptım ve negatif  çıktı. ilişkiden 4 ve 8 hafta sonra kan testi yaptırdım ve 0.5 çıktı ve 8. haftada karından ultrason baktılar ve ordada gözükmedi. kısaca bu testlerden sonra gördüğüm adet biraz garipti 3 gün sürdü ama kıyafetime geçmişti çok kez ped değiştirmem gerekti. bütün bunlara rağmen gebelik olmuş olabilir mi? yaptırdığım testlere rağmen 3 ay boyunca 3 gün ama yoğun olan kanamalarım yerleşme kanaması olmuş olabilir mi? lütfen açıklayıcı bir cevap verin çok korkuyorum evli değilim ve kürtaj süresi doldu gebeliğin kesin olmadığını söyleyebilir misiniz?

[ Bir de bugün ilişkiden 11.5 hafta sonra denizden geldiğimde göğüs uçlarım biraz mordu sonrasında düzeldi ve beyaz bir şey vardı ucunda elimle yapıştırıcı temizler gibi temizleyebildim. göğüs ucumdaki kahverengi yerlerde de biraz kabarcıklar var ve bir tık kahverengi yerleri büyümüş gibi] bu gebelik belirtisi midir?

1 cevap

kanama normal adet kanamsı zira menses 2-7 gün kadar sürer bu süre fizyolojik kabul edilir testlerde negatif bulunmuş

özetle:

     kanama yerleşme kanamsı degil

     menses kanaması


Hoşgeldiniz, OP. DR. KEMAL HÜKMEN ile Soru Cevap sayfamız sizlere sorularınızın cevaplanması için bir ortam sağlar. Tüm sorularınızı kolaylıkla sorabilirsiniz. 24 saat içerisinde cevap verilmektedir.

Online doktora sor
...