Op. Dr. Kemal HÜKMEN

Kadın Hastalıkları & Doğum Uzmanı

OP. DR. KEMAL HÜKMEN 'den RANDEVU Almak için TIKLAYINIZ.

Aile Planlaması kategorisinde
Hocam dogumdan sonra qlaristan kullaniyordum 3 yil boyunca...yasim su an 39.Adetim 12 gun falan suruyordu.Dr,bu ilaca devam etmem gerektigini, (53m capinda bir kist var.)onu  kucultecegini falan soylemisti.

Dun farkli bir dr'a gittim.senin yasinda biri qlaristan kullanmamali dedi.zlynda adinda bir ilac yazarak ,ilacimi degistirdi.vajinal ultrason yapti,kisti 53 m capinda gordu.olabilir dedi..hatta sezeryan kaynaklida olabilir.hatta kist drgil tüp de olabilir dedi.ilaclar gecirecek diye bir sey yok,riski de yok dedi..

Neden her doktor farkli konusuyor,kime inanmaliyim simdi?

1 cevap

kist tanısı kesin konulmalı buna göre tedavi seçenegi sunulması daha dogru olacaktırpersiste kist ise ilaç 2-3 ay kullanım önerilir aksi halde yararı sınırlı yada etki gözlemlenmeyecektir qlariasta e+p içerirken zlynda sadece 3. grup progesteron içermektedir 35 yaş üzeri hastalarda tıbbı bir kullanım gereği yok ise önerilmez kisitin takibi  yeterli olacaktır
11 Temmuz Aile Planlaması kategorisinde misafir sordu Cevaba yonelik


Hoşgeldiniz, OP. DR. KEMAL HÜKMEN ile Soru Cevap sayfamız sizlere sorularınızın cevaplanması için bir ortam sağlar. Tüm sorularınızı kolaylıkla sorabilirsiniz. 24 saat içerisinde cevap verilmektedir.

Online doktora sor
...