Op. Dr. Kemal HÜKMEN

Kadın Hastalıkları & Doğum Uzmanı

OP. DR. KEMAL HÜKMEN 'den RANDEVU Almak için TIKLAYINIZ.

Kadın Hastalıkları kategorisinde
Hocam 10 ay önce 1 kez ilişkim oldu erkek arkadaşımında ilk ilişkisiydi 4 ay önce bende akıntı ağrı gibi belirtiler olunca doktor gittim smear aldı Class 2 inflamasyon çıktı rahim ağzı yarası oluşmuş biraz doktor miks enf olduğunu söyledi.

4ay boyunca kullandığım ilaçlar su şekilde

Monodoks Antibiyotik 2 tane

Nidazol Antibiyotik 2 tane

Neo panatron fitil 7 li

Neo panatron fitil 14 lü

Cleosin Vajinal Krem 1 adet

Bütün bunları kullandım. Akıntım bir ara kesildi fakat ağrım devam edince 1 hafta önce baska bir doktora gittim doktor akıntın devam ediyor flagly vericem onu iç dedi. İçmeye bugün başladım ama 2 gündür yoğun kıvamlı akıntım geliyor acık sarı renk. Neden bir anda akıntım böyle oldu bilmiyorum. Adetimi en son 2 ekimde oldum . Adetim de gecikti acaba akıntı buna bağlı olabilir mi ne yapmamı önerirsiniz? Ayrıca erkek arkadaşımda hiç bir belirti yok akıntı ağrı vs üroloji doktoruna gitti muayene olmaya siğil de yokmuş. Üreplazmik mikroplazmik idrar kültürü almış doktoru. Onda da üreme olmamış yani negatif gelmiş. İlk ilişkisi benle olan bir erkek bana nasıl bu derece geçmeyen bir enfeksiyon bulastırabilir hocam lütfen çok araştırdım ama sebep bulamıyorum? Basit bir enfeksiyon da mı bu belirtileri verir. 21 yaşındayım.Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ediyorum

1 cevap

cinsel yolla bulaşan hastalık taraması

tam biyokimya tetkiki

tam idrar

tam kan sayımı

B12 B6 folat ve D vit bakılması

genital hijyenin tekrar gözden geçirilmesi

beslenme ve egzersiz düzenli planlanması

sonuca göre tedavi planı
28 Kasım 2023 Kadın Hastalıkları kategorisinde misafir sordu Cevap için


Hoşgeldiniz, OP. DR. KEMAL HÜKMEN ile Soru Cevap sayfamız sizlere sorularınızın cevaplanması için bir ortam sağlar. Tüm sorularınızı kolaylıkla sorabilirsiniz. 24 saat içerisinde cevap verilmektedir.

Online doktora sor
...